A- A A+
Projekty unijne

Informacja po posiedzeniu KSS w dniu 10 grudnia 2020 r.

Na posiedzeniu w dniu 10 grudnia Komisja Spraw Społecznych omawiała projekt budżetu na 2021 rok w zakresie polityki społecznej i oświaty. Zostały w nim uwzględnione podwyżki płac dla kadry administracyjnej i obsługi w placówkach oświatowych.


W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele związków zawodowych oświaty. Pod dyskusję poddano temat zmiany uchwały Rady Gminy z 2019 roku w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie i dzieci młodsze.


Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Mszanie oraz NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Wodzisławiu Śl. zwróciły się z prośbą o możliwość dokonania zmiany polegającej na ustaleniu pensum na poziomie 22 godzin (obecnie jest to w tych grupach 25 godzin). Po dyskusji temat poddano pod głosowanie. Komisja uznała, że nie należy zmieniać uchwały, a warunki pracy tych nauczycieli są dobre, w każdej grupie jest przyjęta pomoc nauczyciela.

W sprawach bieżących Komisja opiniowała również projekty uchwał na najbliższą sesję Rady Gminy. Pozytywnie zaopiniowano projekty uchwał w sprawie:
- planu dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Gminę Mszana na 2021 r.
oraz
- wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Mszana a Miastem Jastrzębie-Zdrój w sprawie powierzenia Miastu Jastrzębie-Zdrój realizacji zadania z zakresu pomocy społecznej polegającego na świadczeniu usług przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Jastrzębiu-Zdroju na rzecz mieszkańców Gminy Mszana.

Komisja opiniowała również 4 wnioski o Nagrodę Wójta Gminy Mszana za osiągnięte wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.
2 wnioski złożyła Pani Klaudia Mitko: w związku z zajęciem 1 i 2 miejsca na Mistrzostwach Polski w Ju Jitsu we wrześniu 2020 roku w Bochni.
Komisja pozytywnie zaopiniowała wnioski.

2 wnioski Pani Marii Zdziebło w imieniu córki Zofii Zdziebło w związku z zajęciem przez nią 1 i 2 miejsca na Mistrzostwach Polski w Ju Jitsu w Bochni, we wrześniu 2020 roku.
Komisja pozytywnie zaopiniowała wnioski.

Na posiedzeniu Komisja przyjęła również plan pracy na 2021 rok.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie