A- A A+
Projekty unijne

Szkoły i przedszkola w Gminie Mszana gotowe na nowy rok szkolny

Placówki oświatowe na terenie gminy Mszana są gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wszystkie obiekty przeszły z końcem sierpnia przeglądy BHP. Zostały też wdrożone procedury związane z zapobieganiem COVID-19. Sprawy oświatowe były tematem łączonego posiedzenia komisji Rady Gminy 24 sierpnia.


W Szkole Podstawowej w Mszanie 1 września naukę rozpoczyna 327 uczniów w 16 klasach (w tym 13 uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego). Szkoła zatrudnia 41 nauczycieli, w tym 32 na pełnym etacie i 3 do współorganizacji kształcenia uczniów niepełnosprawnych. Jest też 2 nauczycieli świetlicy, 2 pedagogów szkolnych, doradca zawodowy i 2 pomoce nauczyciela.
W czasie wakacji w wyremontowanej niedawno szkole nie były potrzebne żadne większe prace, dokonano jedynie drobnych napraw i generalnego sprzątania.


Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Połomi od 1 września pójdzie 382 dzieci, w tym: 245 uczniów SP w 14 oddziałach oraz 137 przedszkolaków w 6 oddziałach. W Zespole łącznie zatrudnionych jest 38 nauczycieli, a także pedagog, psycholog i logopeda.
W czasie wakacji pomalowano dwie sale przedszkolne, stołówkę, korytarz i klatkę schodową na zapleczu kuchennym. Dzięki darowiźnie z Fundacji JSW zakupiono wyposażenie kuchni: szafę chłodniczą, robot wielofunkcyjny i zastawę stołową za łączną kwotę 27 tys. złotych.


W Gogołowej nowy rok szkolny rozpocznie 170 uczniów w 8 oddziałach klas I-VIII oraz 50 przedszkolaków w 2 oddziałach przedszkolnych. Grupa dzieci młodszych do końca lutego 2022 r. realizuje program unijny "Ja też idę do przedszkola", w ramach którego dzieci uczęszczają na zajęcia z terapii ręki i arteterapii. Nie ma braków kadrowych wśród nauczycieli.
W czasie wakacji pomalowano pomieszczenia administracyjne, bibliotekę, świetlicę i pokój nauczycielski, wygospodarowano szatnię dla dziewczyn, wyremontowano schody na boisko szkolne. Dzięki środkom pozyskanym z Fundacji JSW i Urzędu Gminy odremontowano świetlicę szkolną. Całkowity koszt projektu to 47,4 tys. zł.

Na nowy rok szkolny gotowe jest również przedszkole Wesoły Dzwoneczek w Mszanie. Od września funkcjonować będzie 6 oddziałów, czyli 150 wychowanków w tym: 52 sześciolatków, 32 pięciolatków, 42 czterolatków i 24 trzylatków. Placówka zatrudnia 17 nauczycieli i specjalistów oraz 17 pracowników obsługi. W czasie wakacji pzreprowadzono remont pogwarancyjny w dobudowanej części i wymieniono piec gazowy w kuchni.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie