A- A A+
Projekty unijne

6 i 7 września możliwość bezpłatnej mammografii w Mszanie

6 i 7 września br. w Mszanie będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych.

Kto może skorzystać

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać ubezpieczone kobiety urodzone w latach 1952-1971, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ.


- Szczególnie serdecznie zapraszamy panie, które w tym roku obchodzą 50 urodziny, bez względu na to, w którym miesiącu, czyli te, które po raz pierwszy mają możliwość wykonać bezpłatne badanie w ramach Programu Profilaktycznego - zachęca Katarzyna Rataj, specjalista ds. programów zdrowotnych w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Nie ma znaczenia adres zamieszkania/zameldowania, nie jest potrzebne skierowanie ani zaproszenie, natomiast konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel.: 784 067 503 w godz. 10.00 - 15.00!

Jak przebiegają badania

6 września badania będą wykonywane w godz. 10.00 - 17.00, zaś 7 września w godz. 8.30 - 15.30. Mammobus stanie na parkingu za Urzędem Gminy Mszana, przy ul. 1 Maja 81.

Bezpośrednio przy wejściu do mammobusu rejestratorka poprosi o wypełnienie ankiety epidemiologicznej, wykona pomiar temperatury oraz poprosi o dezynfekcję rąk środkami dostępnymi w mammobusie.

Personel stosuje środki indywidualnej ochrony tj.: maski, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, fartuchy oraz regularnie dezynfekuje
dłonie. Po każdym zakończonym badaniu przeprowadzana jest dezynfekcja powierzchni mammografu oraz wszelkich powierzchni dotykowych.

Wyniki badań będą wysyłane listem poleconym do każdej przebadanej kobiety na adres podany w w ankiecie rejestracyjnej.

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Mszana komunikat 2021.doc)Mszana komunikat 2021.doc[ ]3236 kB

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie